Евразийский технологический университетМейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі
Мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі

Білім беру бағдарламасы туралы:

Мейрамхана ісі мен қонақ үй бизнесі туризмнің ажырамас бөлігі болып табылады, ол өз кезегінде мемлекеттің қолдауымен Қазақстанда қарқынды дамып келе жатқан индустрия болып табылады. Жаңа қонақ үйлер мен мейрамханалардың ашылуымен және қонақ үй мен мейрамхана ісінің дамуымен еңбек нарығы осы мамандық бойынша мамандарға мұқтаж. “Мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі” білім беру бағдарламасы бойынша білім ала отырып, сіз клиенттермен жұмыс істеу менеджерінен бастап қонақ үй немесе мейрамхана директорына дейін келешегі бар маман бола аласыз.

“Мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі” білім беру бағдарламасы бойынша білім ала отырып, студенттер мейрамхана және мейманхана ісінің негізгі терминологиясы мен теориялық тұжырымдамаларын түсініп, мейрамхана және мейманхана бизнесінде жұмыс істеудің практикалық дағдыларын игеруі тиіс. Бұл дағдыларға қонақ үй қызметкерлерімен жұмыс істеу және олардың қызметін басқару, сатып алу қызметтері мен қабылдау және орналастыру қызметтерін басқару, қоғамдық тамақтану бойынша мекеменің басқару жүйесін түсіну, мейрамхана тағамдары мен залдың технологиялық мүмкіндіктері мен операцияларын зерттеу, жоғары сапалы мейрамхана мен қонақ үй қызметтерін ұсыну, осы сапаны бағалау, сонымен қатар мейрамхана мен қонақ үйді басқару процесінде ақпараттық және басқа да заманауи технологияларды қолдану кіреді.

Болашақта “Мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі” білім беру бағдарламасы бойынша түлектерді жаңа кадрларды іріктеу, қызметкерлердің жұмысын бағалау, қызмет көрсетуді бақылау және қызмет көрсету сапасын қамтамасыз ету, мейрамхана және мейманхана істеріндегі технологиялық үдерістерді бақылау, банкеттер мен іс-шараларды ұйымдастыру салаларында жұмыс күтіп тұр.

Сіз не үйренесіз

“Мейрамхана ісі және қонақ үй бизнесі” білім беру бағдарламасы бойынша білім ала отырып, студенттер теориялық, практикалық және жеке дағдылардың кең спектріне ие болады. Студенттер мейрамхана мен қонақ үй қызметтерінің ережелері мен стандарттары, сондай-ақ мейрамхана мен қонақ үй бизнесі үшін заңды және заңды ережелер сияқты теориялық білім алады. Бұдан басқа, студенттер қызметкерлерді іріктеу, персоналды басқару және бақылау әдістерін және кадрлармен жұмыс істеудің басқа да дағдыларын үйренеді.

Практикалық дағдылар саласында студенттер мейрамхана және қонақ үй бизнесі үшін арнайы бағдарламаларда, соның ішінде қонақ үй брондау базасы, билеттер мен саяхат құралдарында жұмыс істеуді үйренеді. Сондай-ақ, студенттер мейрамхана мен қонақ үй бизнесінің технологиялық жүйелерін басқаруды, сатып алу, жеткізу және қызмет көрсету қызметтерін басқаруды үйренуі керек. Сонымен қатар, студенттер жоғары сапалы қызмет көрсетуді және қызметкерлердің жұмысын бағалауды үйренеді. Сонымен қатар, студенттер Microsoft Excel сияқты қонақ үй және мейрамхана бизнесінде қолданылатын жалпы бағдарламалармен жұмыс істеу дағдыларын алады.

Теориялық және практикалық дағдылармен бірге студенттер өздерінің жеке қасиеттерін дамытып, шығармашылық ойлау және стандартты емес және күрделі шешімдер қабылдау, көшбасшылық, бастамашылық, жауапкершілік, коммуникабельділік және командада жұмыс істеу сияқты дағдыларды және адамдармен жұмыс істеудің өзге де дағдыларын игере алады.

Мансап болашағы
Қонақ үй әкімшісі
Қонақ үй қызметінің менеджері
Ресторатор