Евразийский технологический университетКөлік, көлік техникасы және технологиялары
Көлік, көлік техникасы және технологиялары

Білім беру бағдарламасы туралы:

“Көлік, көлік техникасы және технологиялары “білім беру бағдарламасы студенттерді құрылыс, жол және көтергіш-көлік машина жасау жұмыстарына дайындайтын ғылым мен техника саласындағы бағдарламаны ұсынады. Бағдарлама көлік пен көлік жүйелерінің инженерлік және әлеуметтік-экономикалық аспектілері және олардың қоршаған ортаға әсері туралы теорияны, сондай-ақ көлік және көтеру-тасымалдау техникасын әзірлеу, пайдалану және өндіру әдістері мен құралдары туралы практиканы қамтиды. Техникамен жұмыс істеуден басқа, бағдарлама Көлік және логистика саласында Адами ресурстармен жұмыс істеу бойынша теория мен практиканы зерделеуді де қамтиды.

“Көлік, көлік техникасы және технологиялары” мамандығы бойынша бакалавриаттың түлектері еңбек нарығында сұранысқа ие мамандар болады, өйткені оларға көлік жүйелерін басқару қызметтері, техникалық қамтамасыз ету жүйелері, Машина жасау зауыттары, көлік техникасын пайдалану жөніндегі кәсіпорындар және өзге де технологиялық ұйымдар қажет. Сонымен қатар, бизнес-ұйымдар көбінесе логистика және жүк тасымалы бойынша мамандарға мұқтаж. Сонымен қатар, “Көлік, көлік техникасы және технологиялары” бағдарламасы бойынша бакалавриат түлектері ғылыми ұйымдарда жұмыс істей алады.

“Көлік, көлік техникасы және технологиялары” бағдарламасының бакалавры өз қызметін мамандығы бойынша бастауыш және менеджерлік деңгейлерде жүзеге асыра алады. Түлектер көлік кәсіпорындары мен қоймаларда, машина жасау және автожөндеу зауыттарында, автомобиль кешені ұйымдарында, Көлік және көлік технологияларын пайдалану бағытында жұмыс істейтін кәсіпорындарда, сондай-ақ конструкторлық-инженерлік және ғылыми ұйымдарда дистрибуциямен, адам ресурстарымен және көлік техникасымен жұмыс істей алады.

Сіз не үйренесіз

“Көлік, көлік техникасы және технологиялары” мамандығы бойынша білім ала отырып, студенттер математика, физика, метрология, көлік экономикасы және машиналар мен механизмдер теориясы салаларында өз дағдыларын дамыта алады. Сонымен қатар, студенттер технологиялық өндіріс және көлікті жөндеу және көлік техникасын пайдалану негіздері туралы білім алады.

“Көлік, көлік техникасы және технологиялары” мамандығының студенттері ұйымдастырушылық, басқарушылық, өндірістік және технологиялық қызметтерде дағдыларын дамыта алады.

Ұйымдастырушылық және технологиялық дағдыларға мыналар кіреді:

• ұжыммен жұмыс істеу үшін ұйымдастыру дағдылары, әртүрлі пікірлерді есепке алу және басқарушылық шешімдер қабылдау дағдылары;
  • жағдайға және құны, мерзімі, қауіпсіздігі және сапасы сияқты талаптарға байланысты ымыраға келу бойынша ұйымдастырушылық дағдылар;
  • көлік техникасын құрастыру, пайдалану және жөндеу үшін жобалау құжаттамасын әзірлеу дағдылары;
  • қорытынды өнімнің тиісті сапасын қамтамасыз ету мақсатында шығындарды есептеуге арналған макроэкономикалық дағдылар.

Сонымен қатар, өндірістік және басқару дағдылары мыналарды қамтиды

• мәселелерді талдау және шешу, жобаларды болжау, жоспарлау және өнімді іске асыру дағдылары;
  • өнім сапасын бақылау дағдылары;
  • жоғары сапалы өнімді дайындау мақсатында материалдар мен жабдықтарды тиімді таңдау және пайдалану дағдылары;
  • Көлік, көлік техникасы мен технологияларын құру технологияларын оңтайландыру дағдылары;
  • көлікті, көлік техникасы мен технологияларын пайдалану және жөндеу бағытында жұмыс істейтін кәсіпорындарды басқару дағдылары.

Бұдан басқа, студенттер Көлік логистикасы, қоймалар мен мүкәммал менеджменті, жеткізу тізбегін басқару және логистика мен жеткізу тізбегін модельдеу туралы білім алады.

Мансап болашағы
Автомеханик
Автослесарь
Көлік қауіпсіздігі инженері