Евразийский технологический университетБастауыш оқытудың педагогикасы мен әдістемесі
Бастауыш оқытудың педагогикасы мен әдістемесі

Мамандық туралы

Егер сізде жас студенттерді шабыттандыруға және оқытуға деген құштарлық болса және сіз бітіргеннен кейін ең жақсы мансаптық мүмкіндіктерге ие болғыңыз келсе, онда “Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі” мамандығы сізді күтеді. Бұл қызықты мамандық сіздің қызығушылықтарыңызды зерттеуге және бастауыш мектепте оқытудың негізгі дағдылары мен тәжірибесін дамытуға көптеген мүмкіндіктер береді. Балалармен жұмыс істеу мақсаттылықты, шыдамдылықты, сезімталдықты және ынтаны қажет етеді, бірақ сонымен бірге қызықты және пайдалы. Егер сізде осы қасиеттер бар деп ойласаңыз, онда оқыту сіздің болашақ мансабыңызға айналуы мүмкін.

“Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі” мамандығы бойынша студенттерге барлық негізгі оқу бағдарламалары мен негізгі пәндер бойынша білім мен түсінік алу, белгілі бір салаларда өздерінің арнайы білімдерін нығайту және өздерінің көшбасшылық және басқарушылық дағдыларын дамытуды бастау қажет. Студенттер сонымен қатар балалар психологиясын, балалардың шығармашылық және жеке дағдыларын дамытуды және оларды тәрбиелеуді үйренеді.

Болашақта “Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі” мамандығы бойынша бітірушілер педагогика саласындағы жоғары білікті мамандарға айналады және аудандық, қалалық және облыстық деңгейлерде бастауыш мектепте білім беретін оқу мекемелерінде жұмысқа орналасып, жұмыс істей алады.

Сіз не үйренесіз

“Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі” мамандығы бойынша білім ала отырып, студенттер педагогика мен Бастауышта оқыту әдістерін, оқу жоспарларын жасауды және оқыту процесін ұйымдастырудың өзге де әдістерін, Бастауышта оқытудың негізгі пәндері теориясын және бастауышта оқытудың қолданыстағы стандарттарын қолдауды үйренуі тиіс.

Бұдан басқа, студенттер оқушылардың психологиясы бойынша білім алады, оқушыларды жеке тұлға ретінде түсінуді үйренеді, оларды тәрбиелеу және жеке даму тетіктерін үйренеді, балаларды оқыту процесінде ынталандыруды үйренеді, жастың оқу мен дамуға әсерін түсінуді және бағалауды үйренеді, балалардың мінезі мен ойлауының қалыптасуын үйренеді.

Психологиялық дағдылармен қатар студенттер педагогика дағдыларын меңгереді: білім беру процесі қалай жұмыс істейді және оны қалай жүргізу керек, білім беру процестерінің қажеттілігі және олардың Оқу процесіндегі орны, білім беру және тәрбие процесінің тұтастығы, дидактика, инновациялық білім беру әдістері мен технологиялары, типология, білім беру ұйымының модельдері және тағы басқалар.

Студенттер сонымен қатар өз жұмысы туралы рефлексиялауды және білім беру процесін дұрыс бағалауды, әдістерге өзгерістер енгізуді, оқушылардың жеке ерекшеліктерін және олармен қалай дұрыс қарым-қатынас жасауды үйренеді. Сонымен қатар, студенттер компьютерлермен және қажетті бағдарламалармен жұмыс істеу, сондай-ақ смарт-бордтар сияқты білім беру процесінің басқа да цифрлық технологияларымен жұмыс істеу дағдыларын дамытуы тиіс.

Мансап болашағы
Бастауыш сынып мұғалімі
Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі бойынша маман
Әлеуметтік педагогтар